Ořechy na praní MIRON (mýdlové ořechy)

Ořechy na praní (nazývané občas mýdlové ořechy) jsou vynikající prací a čistící prostředek. Jsou to plody stromu Sapindus mukorossi nebo Sapindus Trifoliatus, které rostou v Indii a Nepálu. Jedná se o 100% přírodní produkt bez chemických přísad. Jsou šetrné pro Vaše bílé i barevné prádlo - vlnu, bavlnu i hedvábí. Dají se použít při všech teplotách a jsou bez bělících přísad. Nepění a neobsahují vonné přísady. Jsou vhodné pro jedince alergické na chemické látky v běžných pracích prostředcích. Po použití se dají ořechy kompostovat a tím plnohodnotně přírodně zpracovat. Pro čištění používáme výtažek z ořechů. Ořechy se sklízí v říjnu a zpracovávají se sušením a odstraněním jádra. Jádro ořechu nemá žádné prací ani čistící účinky, proto dodáváme ořechy bez jader.

Šetří životní prostředí i Vaši peněženku.

Ořechy MIRON versus chemický prací prostředek.
Jaký je rozdíl mezi ořechy na praní MIRON a chemickým pracím prostředkem?

Chemické prací prostředky obsahují fosfáty a přísady pro změkčování vody.

  • Fosfáty jsou pro životní prostředí nejškodlivější, protože obsahující fosfor. Fosfor představuje živinu pro vodní řasy a sinice, které v potocích a stojatých vodách způsobují problémy. Řasy a sinice se snadno přemnoží a vzniká tak zelený povlak vodního květu, který odčerpává kyslík z vody a způsobuje až smrtelné problémy vodním živočichům. Fosfor způsobuje také problémy při úpravě vody na pitnou. Asi 50% fosforu v městských splašcích mají na svědomí právě prací prášky. Průměrná účinnost čističek je asi 35%. Používáním MIRONu snížíte obsah fosforu v odpadních vodách.

Při větší tvrdosti vody používáme s ořechy vhodný změkčovač vody, který neškodí životnímu prostředí např. sodu.

  • Soda je nutná přísada pro praní v tvrdé vodě. Tato přírodní látka odstraňuje vápník z prádla a dělá je jemnějším a proto není potřeba přidávat žádnou další chemickou aviváž nebo po vyprání prádlo vytahovat.

Ořechy neobsahují chemická bělidla a plnidla, proto praní s ořechy MIRON šetří barevné oblečení. V pracích prostředcích se používá chemická látka na ochranu barev, která není v přírodě odbouratelná.

  • Bělidla jsou chemické látky účinné až od 60° a nehodí se pro praní barevného prádla. Tyto látky nedělají prádlo čistějším ale jen zářivějším, tohoto efektu se dosáhne potáhnutím vlákna chemickou látkou, která mění lom světla na látce. Pro vlastní praní nemají tedy význam. Stejného efektu lze dosáhnout i ekologicky - sušením na sluníčku.
  • Plnidla neperou jenom zajišťují sypkost prášku a zvyšují jeho objem. Spotřebitel má potom dojem, že si za své peníze odnáší větší krabici. Používáním MIRONu šetříte životní prostředí, protože se nespotřebuje tolik energie na transport objemných pracích prostředků.

Jedním z nejvýznamnějších rozdílů je také cena.
Používáním ořechů MIRON nejen šetříte životní prostředí ale také Vaši peněženku.1 kg ořechů vydrží 4 členné rodině až jeden rok, při praní 2-4x týdně.
Firma KOROS je přímý dovozce ořechů na praní od zemědělců v Indii a proto Vám nabízíme nejlepší cenu na trhu. Ořechy si kupujte v našem internetovém obchodě nebo u našich distributorů, vyžadujte ořechy firmy KOROS - značky MIRON záruka nejvyšší kvality.